Puder ryżowy

ryzowy1
Wszyscy doskonale wiedzą, jak ważną rolę w życiu kobiety odgrywa wygląd. Płeć piękna przywiązuje wagę nie tylko do samego stroju, ale i coraz częściej makijażu. Wiadomym jest, że można się bez niego obyć, jednak większość kobiet czuje się w nim pewniejsza i przede wszystkim atrakcyjniejsza.
W ostatnim czasie głośno zrobiło się o pudrze ryżowym. Czym zatem jest ten specyfik, jakie są jego zalety? Puder ryżowy to substancja pozyskiwana z tak zwanego ryżu siewnego. Stosowany był już w XVI w. przez gejsze w celu poprawy urody – wygładzaniu i matowaniu skóry. Używano go także w ajurwedzie – holistycznej metodzie leczniczej. Pierwszy puder z zawartością pudru ryżowego powstał w 50-tych latach XX wieku. Od tej pory dodaje się go do różnych pudrów, korektorów, podkładów czy balsamów.


Stosowanie pudru wiąże się z dwoma aspektami: estetycznym – co wydaje się rzeczą naturalna oraz, co ciekawe, zdrowotnym. Łagodzi on stany zapalne, co za tym idzie, jest idealnym rozwiązaniem dla osób ze skórą trądzikową. Poza tym doskonale zmiękcza i nawilża skórę, idealnie matuje oraz ułatwia aplikację danych produktów. Nakładanie pudru ryżowego przyczynia się do zwiększonej produkcji kolagenu w skórze oraz regeneracji naskórka. Poza tym puder ten pochłania nadmiar sebum – mogą go stosować osoby z różnym rodzajem cery.
Dobry makijaż niesie ze sobą pozytywy nie tylko estetyczne, ale i zdrowotne. Puder ryżowy jest tego idealnym przykładem. Jego stosowanie z pewnością nie będzie zmorą dla naszej skóry, a wręcz przyniesie jej same korzyści.