Naturalny podkład na bazie minerałów

W ostatnich czasach zwrot ku ekologicznym i naturalnym działaniom, dbaniu o środowisku, naturalnym produktom żywnościowym w naszej diecie, odzwierciedla się również w produkcji kosmetyków. Coraz więcej osób decyduje się na stosowanie naturalnych kosmetyków.

podklad2Dobrym przykładem mogą być choćby kosmetyki wyprodukowane na bazie minerałów. Wśród nich prawdziwym hitem jest podkład mineralny. Jak sama nazwa wskazuje tego typu kosmetyki zawierają naturalne minerały takie jak krzem, cynk albo wapń. Wykazują wiele dobroczynnych dla skóry właściwości jak np. nawilżanie oraz szybsze gojenie różnych ranek. Do tego są antybakteryjne oraz łagodne dla skóry, więc mogą być używane bez obaw przez osoby z cerą skłonną do podrażnień, alergii czy nawet z cerą trądzikową. Z pewnością nie będą przysparzać dodatkowych problemów, a nawet załagodzą wiele różnych objawów, więc warto po nie sięgnąć.


podklad3Podkłady z tego rodzaju składnikami powodują, że cera wygląda na gładką, ukrywa wszelkie jej niedoskonałości, a do tego powoduje bardzo naturalny efekt końcowy. Na ogół są one do kupienia w formie sypkiej, ale można je również połączyć np. z naszym kremem. Kosmetyk nakłada się za pomocą odpowiednio dobranego pędzla. Często zdarza się, że pędzel produkowany jest przez tego samego producenta co nasz podkład. Warto w niego zainwestować, żeby mieć pewność właściwego wtarcia w skórę oraz rozłożenia kosmetyku na twarzy. Dzięki temu osiągniemy zamierzony efekt i będziemy mogły cieszyć się nieskazitelną, gładką cerą.