Kosmetyki pełne minerałów

podklad1

Od pewnego czasu zainteresowanie wielu kobiet budzi makijaż mineralny, wykonywany za pomocą kosmetyków w pełni naturalnych. Są one wolne od konserwantów i innych sztucznych substancji, powodujących często reakcje uczuleniowe. Do produkcji kosmetyków mineralnych, jak sama nazwa wskazuje, używa się czystych minerałów. Nie wywołują one podrażnień, przez co można ich używać, bez względu na rodzaj cery.
Te nowoczesne produkty do makijażu odznaczają się wyjątkową delikatnością. Początkowo przeznaczone były dla pań, które nie chciały rezygnować z makijażu w pierwszych dniach po poważnych zabiegach i operacjach plastycznych na twarzy. Szybko jednak zjednały sobie większe grono zwolenniczek. W drogeriach pojawia się coraz więcej kosmetyków mineralnych, takich jak podkłady, cienie do powiek czy korektory rozświetlające. Na podkład mineralny decydują się przede wszystkim panie o wrażliwej cerze ze skłonnością do alergii, które nie mogą stosować tradycyjnych kosmetyków.

Nadaje się on również dla kobiet mających na twarzy zmiany trądzikowe. Zawarte w kosmetyku minerały, takie jak cynk, krzem czy wapń ułatwiają gojenie się wyprysków, a dodatkowo zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w razie potrzeby, nałożyć więcej niż jedną warstwę podkładu. Wszystko zależy od rodzaju cery. Wystarczy tylko pamiętać, by puder nanosić pędzlem, wykonując przy tym okrężne ruchy.
Trudno się dziwić temu, że kosmetyki mineralne cieszą się tak dużą popularnością. Są bezpieczne, a wykonany nimi makijaż nadaje twarzy naturalny wygląd.